Konya Seydişehir’de 900’ü Aşkın Kişi Kusma Şikayetiyle Hastanelik Oldu

Konya Seydişehir’de 900’ü Aşkın Kişi Kusma Şikayetiyle Hastanelik Oldu

Konya’nın Seydişehir ilçesinde 900’den fazla kişinin kusma ve mide bulantısı şikayetiyle hastanelere başvurduğu öğrenildi. Seydişehir Devlet Hastanesinde yaşanan yoğunluk eczanelere de yansıdı, uzun kuyruklar oluştu. İshal, mide bulantısı ve kusma şikayetleriyle gelen vatandaşlar, muayene sonrası ilaçları için eczanelere yönlendirildi. Bazı hastalar Beyşehir ilçesindeki hastaneye sevk edildi. Sayının daha da artmasından endişe edilirken, yetkililerin incelemeler sonrası açıklama yapması bekleniyor.

KOSKİ’den açıklama: İnsan sağlığını kötü etkileyen bir bulgu yok!

Konuyla ilgili olarak, Konya’nın Seydişehir ilçesinde birçok kişi mide bulantısı, kusma ve ishal şikayetleriyle hastanelere başvurdu. Rahatsızlıkların nedeninin su kaynaklı olduğu iddiaları üzerine KOSKİ Genel Müdürlüğü açıklama yaptı. KOSKİ’nin açıklamasında, suyun kaynağından abonelere ulaştırılmasına kadar olan sürecin titizlikle yönetildiği belirtildi. İlçeye su sağlayan 7 kuyu ve iki su deposunun düzenli olarak temizlendiği, klorlandığı ve numunelerin KOSKİ’nin akredite laboratuvarlarında analiz edildiği ifade edildi. Analizlerde insan sağlığını olumsuz yönde etkileyecek bir bulguya rastlanmadığı vurgulandı. Son numune sonuçlarının Çarşamba günü kamuoyu ile paylaşılacağı duyuruldu.

CHP Milletvekili Şahbaz Konya Seydişehir’de

Cumhuriyet Halk Partisi Sağlık Bakanlığından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Dr. Zeliha Akbaz Şahbaz, Konya Seydişehir ilçesinde, binlerce vatandaşın kusma bulguları ile hastaneye başvurduğunu duyurdu. Konuyla ilgili olarak Konya’ya gittikleri bilgisi veren Milletvekili Şahbaz, “Süreci yakından takip etmek için Konya’ya geldik. İlk durağımız baba ocağımız oldu. İl Başkanlığımızda Konya Milletvekilimiz Barış Bektaş, İl Başkanımız Bekir Yaman ve il yönetim kurulu üyelerimizle buluştuk. Samimi karşılamaları ve nezaketlerinden dolayı kendilerine çok teşekkür ederiz.” dedi. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu