Genel

Memur Sen Müteahhitlik Mi Yapıyor ?

Memur Sen Müteahhitlik Mi Yapıyor ?

Demokratik Sağlık Sen Genel Başkanı Togan Demircan, Memur Sen’in müteahhitlik yaptığını öne sürdü. 

Kreş, Arsa, Tarla, Kışlık Konut İşleri 

Demircan tarafından kaleme alınan yazıda, şu ifadelere yer verildi, “Memur sen müteahhitlik yapmayı bırak…Sendikaların asli görevinin “çalışanların mevcut mali ve sosyal hakların korunarak geliştirilmesine yönelik çalışmalar yapmak” olduğunun yeniden altını çizmek ve muhataplarına hatırlatarak sözlerime başlamak istiyorum. Görüyoruz ki başta yetkili sendika olmak üzere birçok sendika gücü imkanları ölçüsünde promosyon, ticaret, taksi bakkal, market, kreş, arsa, tarla, konut, yazlık, kışlık konut işlerine soyunmuş. Yakın zamanda birçok haber sitesinin paylaştığı yetkili sendika başkanının çocuğunun ve yine yetkili konfederasyona bağlı başka bir iş koluna ait sendika genel başkanı ve yakın akrabalarının yönetim, denetim kurulu üyeliklerini oluşturduğu, sözüm ona aynı isimle kurulmuş birçok kooperatifin malum sendikanın hoş anılmayan ismine bir şaibe daha eklemiş” 

İlgili Makaleler

Memur Sen Başkanı Ne Kadar Maaş Alıyor ? 

Geçtiğimiz aylarda basın üzerinden bir çağrıda bulunduk ve memur sen başkanının Cumhurbaşkanı’ndan kaç kat fazla maaş aldığını açıklamalısını istedik aynı memur sen başkanına bu kez de kamu çalışanları adına basına yansıyan konularda iddia edildiği gibi kamu arazilerini kurdurdukları kooperatifleri adına tahsis ettirip ettirmediklerini açıklamalarını istiyoruz. Memurun ve emeklinin yokluk ve sefalet içerisinde yaşadığı bir dönemde onları maalesef ki sözde temsil ettiğini ifade eden bir sendikanın market, taksi, kreş iştiraklerinden sonra arsa, tarla, bağ, bahçe işlerini takip etmesini esefle kınıyorum. Bu işlere harcadıkları enerjiyi toplu sözleşme masasına harcamış olsalar emin olun memur ve emekli bugün refah içerisinde yaşam sürecek, emekli ikramiyesi ile bir konut, bir otomobil alabilecek durumda olurdu. Başta 3600 ile ilgili problem çözülmemiş; Temmuz ayında memur ve emeklinin mahsuplaştırılmış enflasyon farkı beklentileri karşılamadığı gibi, altını çizerek ifade etmek isterim ki Memur Sen Başkanı tarafından sanki memur enflasyona her fırsatta günah keçisi olarak gösterdiği kamu hakem heyeti tarafından ezdiriliyormuş iması ile sorumluluktan kaçmaya çalışmaktadır. Tabi siz ticari faaliyetlerinizden zaman bulup delikli kuruşa muhtaç hale getirdiğiniz memurun içinde bulunduğu durumdan rahatsız değilsiniz, size göre bu işin vebali kamu hakem heyetinde değil mi?

  Bu ne ilk ne de son! Türkiye Otizm Meclisi'nden Aile Bakanlığına Çağrı!

Kamu Görevlisi İçin Yüzde 100 Zam Diyemiyor 

“Oysa her fırsatta Osmanlı torunu olduğunu ifade eden yetkili konfederasyon yönetimine Kanuni Sultan Süleyman’ın vasiyetinde belirttiği “Tek elimi tabuttan dışarı çıkarın ki, Cihan Padişahı Kanuni’nin bile dünyadan eli boş gittiğini görsünler” cümlelerini hatırlatmak isterim. Memur sen başkanının yakın zamanda enflasyon oranlarının açıklanması ile ilgili yine kabinenin bir üyesi gibi X hesabındaki paylaşımında ”geçtiğimiz aybaşında biten doğalgaz desteği/ muafiyeti; enflasyon rakamlarına yansımasına ilave olarak gelir kayıplarını da artırıyor. Bu düzenlemenin süresinin uzatılması, sabit gelirlilerin hanelerinin desteklenmesi gerekmektedir” diyor. Milyon üyesi olan sendika başkanının beklentisine bakar mısınız? Talihsiz bir beyan, muhtaçlık kokan bir beyan, bu beyanı elimizin tersi ile itiyoruz. Memur arkadaşım sizi temsil eden bu zihniyet maalesef ki muhtaçlıktan besleniyor. Hanelerin desteklenmesini istiyor ama çıkıp kamu görevlisi için % 100 zam demiyor, diyemiyor. Çünkü tarla, bağ, bahçe, inşaat işleri onlar için daha kıymetli” (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı) 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu