Teknoloji

Gelişmiş sürekli tehditlere karşı çözümün adresi ESET

ESET, Radicati Market Quadrant’ta dördüncü kez ‘En İyi Oyuncu’ seçildi

Dijital güvenlik alanında küresel lider olan ESET, Radicati’nin 2023 Gelişmiş Sürekli Tehdit (APT) Koruması Market Quadrant raporunda ‘En İyi Oyuncu’ seçildi. ESET Teknoloji Başkanı Juraj Malcho Radicati’den aldıkları  ödülle gurur duyduklarını belirtti.

Elde edilen başarı ESET’in genişlik ve derinlikte işlevsellik sunan ürünleriyle pazar lideri olmasının yanı sıra gelecek için sağlam bir vizyona sahip olduğunun da bir göstergesi durumunda. ESET’in raporda vurgulanan temel güçlü yönleri, ESET Inspect ile birlikte ayrıntılı görünürlük, risk değerlendirmesi, olay müdahalesi, soruşturma ve düzeltme ile genişletilmiş algılama ve yanıt (XDR) sağlayan birleşik tek tıkla güvenlik yönetimi platformu ESET PROTECT’in yetenekleri oldu. 

ESET çözümlerinin geniş müşteri ağında çok dilli destek sunması ve karşılığında müşterilerin ESET’in çözümlerini dağıtım ve kullanım kolaylığı nedeniyle takdir etmeleri, ESET’in müşterilerine olan bağlılığını geliştirmeye yönelik sürekli çabasını yansıtıyor. ESET Endpoint Security çözümlerini Intel® TDT ile birleştiren ESET’in Intel ile gelişmiş atlatma teknikleri kullanan tehditlerin algılanmasına yardımcı olmak için ek bir tehdit telemetri kaynağı olduğu da dikkate değer. 

Bilime dayalı güvenlik yaklaşımı 

ESET Teknoloji Başkanı Juraj Malcho üst üste dördüncü kez ‘En İyi Oyuncu’ seçilmeleri  ile ilgili  şunları söyledi: “Radicati’den aldığımız son ödülle gurur duyuyoruz. Sektörümüzde tutarlı bir şekilde En İyi Oyuncu olmak, sürekli gelişme gösterdiğimizin, çok katmanlı ve verimli çözümlerimizi besleyen küresel tehdit istihbarat sistemlerini geliştirmeye yönelik bilime dayalı, önce güvenlik yaklaşımımızın doğru olduğunun kanıtı. Müşterilerimizin çözümlerimize, uzmanlığımıza ve çözümlerimizin kullanım kolaylığına değer verdiğini duymak bizim için ayrıca sevindirici.”

  Nilüfer'in Dijital İçerik Stüdyosu kapılarını açtı

Rapor, XDR etkinleştirme ve tehdit avlama yeteneklerine sahip birleşik tek tıkla güvenlik yönetimi platformu ESET PROTECT’i, ESET PROTECT platformunun ihlal önleme, gelişmiş görünürlük ve düzeltme sağlayan XDR’yi etkinleştiren bileşeni ESET Inspect’i; bulut tarafından yönetilen gelişmiş tehdit savunması ESET LiveGuard Advanced’i; kuruluşların bilinen ve henüz bilinmeyen tüm tehditlere karşı koruma sağlaması için birden çok teknolojiyi kullanan çok katmanlı bir yaklaşım olan ESET Endpoint Security’yi; olayların araştırılmasını ve proaktif tehdit avcılığı sunan özelleştirilmiş, entegre bir güvenlik hizmetleri paketi olan ESET’in yönetilen algılama ve yanıt hizmetini ve son olarak, hedefe yönelik saldırılar, gelişmiş sürekli tehditler (APT’ler), sıfır gün ve botnet etkinlikleri hakkında ESET uzmanları tarafından toplanan ve küresel bilgi sağlayan ESET tehdit istihbarat hizmetini değerlendirdi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu